Digitální učební materiály – vzdělávací oblast člověk a jeho svět
 
Stáhnout vše: ZDE
Číslo Ročník Klíčová slova

Anotace

Materiál ke stažení Náhled v PDF
Vy_32_Inovace_Dopravni vychova.01 3. dopravní výchova, dopravní prostředky, semafor, jízdní kolo, přecházení vozovky, pexeso Žáci opakují učivo dopravní výchovy správné a bezpečné přecházení vozovky, bezpečné místo na hraní, semafor, vybavenost jízdního kola, dopravní prostředky.
Vy_32_Inovace_Dopravni znacky.02.  3. dopravní výchova, dopravní značky, pexeso Žáci opakují učivo dopravní výchovy, dopravní značky.
Vy_32_Inovace_Doprava.03   2. dopravní výchova, dopravní prostředky, pexeso Žáci opakují učivo dopravní výchovy, dopravní prostředky.
Vy_32_Inovace_Lidske telo.04   1. - 3. lidské tělo, části těla, zdraví Žáci si opakují názvy částí lidského těla, umí je pojmenovat a názorně ukázat, rozlišují, co je nebo není pro lidské tělo zdravé.
Vy_32_Inovace_Pecujeme o sve telo.05   2. - 4. hygiena, toaletní potřeby, hygienické zásady, zdraví Žáci si opakují zásady dodržování základních hygienických pravidel, umí pojmenovat toaletní potřeby a popsat jejich funkci, rozlišují správná a nesprávná hygienická pravidla.
Vy_32_Inovace_Spravna vyziva.06  1. - 3. zdravé potraviny, nezdravé potraviny, zdraví Žáci si opakují zásady správné výživy, rozlišují, co je nebo není pro lidské tělo zdravé.
Vy_32_Inovace_Zdrave zuby.07 1. - 3. Zuby, zubní hygiena, vápník, zdraví Žáci si opakují základní pravidla péče o zuby, umí vyjmenovat potraviny, ve kterých je obsažen vápník, dodržují základní hygienická pravidla.
Vy_32_Inovace_Chov zvirat v zajeti.08 2. chov, příbytek, exotika, pexeso Žáci se seznamují s chovem zvířat v zajetí.
Vy_32_Inovace_Rodina.09  2. rodina, rodinný příslušník, svátky, pexeso Žáci si opakují učivo o rodině a rodinných příslušnících.
Vy_32_Inovace_Pokojove rostliny.10  2. pokojové rostliny, okrasné rostliny, pexeso Žáci se seznamují s pokojovými a okrasnými rostlinami.
Vy_32_Inovace_Domaci a volne zijici zivocichove.11  1. - 2. živočich, domácí, volně žijící, pexeso Žáci opakují domácí a volně žijící živočichy, se kterými se seznámili v hodinách ČSV.
Vy_32_Inovace_Ovoce a zelenina.12  1. – 2. ovoce, zelenina, pexeso Žáci opakují téma ovoce a zelenina, se kterým se seznámili v hodinách ČSV.
Vy_32_Inovace_Listnate a jehlicnate stromy.13   1. - 2. strom, jehličnatý, listnatý, pexeso Žáci opakují učivo o listnatých a jehličnatých stromech.
Vy_32_Inovace_Jaro.14   2. - 3. jaro, Velikonoce, pexeso, křížovka Žáci si hravou formou procvičují a opakují vědomosti o jaru, se kterými se seznámili ve výuce a při vycházkách.
Vy_32_Inovace_Leto.15   2. - 3. jaro, Velikonoce, pexeso, křížovka Žáci si hravou formou procvičují a opakují vědomosti o létu, se kterými se seznámili ve výuce a při vycházkách.
Vy_32_Inovace_Podzim.16  2. - 3. podzim, roční období, pexeso Žáci si hravou formou procvičují a opakují vědomosti o podzimu, se kterými se seznámili ve výuce.
Vy_32_Inovace_Zima.17   2. - 3. zima, Vánoce, roční období, pexeso Žáci si hravou formou procvičují a opakují vědomosti o zimě, se kterými se seznámili ve výuce.
Vy_32_Inovace_Kraje CR,JM kraj.18   4. kraje, krajská města, Jihomoravský kraj,
Moravský kras, práce s mapou
Opakování učiva o krajích a jejich krajských městech, se zaměřením na Jihomoravský kraj a jeho významnou přírodní lokalitu CHKO Moravský kras.
Vy_32_Inovace_Statni symboly.19   4. státní symboly, politika, státní svátky,
ostatní svátky
Zopakovat a upevnit si znalosti o státních symbolech a státním uspořádání ČR.
Vy_32_Inovace_Vyznamna mesta CR.20   4. města ČR, Praha, Brno, památky,
srovnávání, pověst, práce s mapou
Upevňování znalostí o poloze krajských měst a vzájemná komparace dvou nejvýznamnějších metropolí ČR.