Tato stránka používá cookies pro zlepšení uživatelského komfortu. Kliknutím na "Souhlasím" souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a používáním cookies.

 

NOVINKY A DŮLEŽITÉ INFORMACE

Logo EU a Ministerstva pro místní rozvoj
Tisková zpráva IROP 47 (Tiskova_zpravaIROP47.pdf, 147 kB)
Tisková zpráva IROP 68 (Tiskova_zpravaIROP68.pdf, 143 kB)
Pěkné prázdniny! Dětem pěkné prázdniny a rodičům příjemnou dovolenou přejí všem zaměstnanci ZŠ a MŠ Sloup.

Do Školské rady byli ve volbách 11. června zvoleni pan Marek Pernica za rodiče a Eva Turčanová za pedagogy. Gratulujeme.

V naší škole roste význam robotiky. Základní proškolení absolvovaly nedávno učitelky prvního stupně, vychovatelky školní družiny a jedna z kolegyň v mateřské škole.

Velkým úspěchem byla účast školního volejbalového týmu starších děvčat v krajském kole. Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Výsledky přijímaček deváťáků na střední školy: deváťáků celkem – 48, přijato v prvním kole – 47, nepřijato v prvním kole – 1, přijato na školu první volby – 37, přijato na školu druhé volby – 6, přijato na školu třetí volby – 4. Přijímačky dopadly tedy výborně. Žáci devátého ročníku mohou ve škole celý rok zdarma využít celou řadu přípravných aktivit a intenzivního doučování.

Blíží se školní výlety. Za krásami a zajímavostmi naší vlasti se vypravíme 3. – 16. června. V termínu 10. – 13. června proběhnou ve škole vždy od 12:00 hodin obhajoby ročníkových prací a následovat budou rafty na Vltavě 19. – 22. června.

Plánujeme tyto prázdninové práce – rekonstrukce druhé poloviny šaten, malování tříd, další část výměny tabulí, velký úklid, sanitace. Díky spolupráci s místními odborníky bude také od září 2024 v provozu nová odborná učebna – robotika.

Anglie bude na podzim. V termínu 16. – 21. října 2024 nás čeká studijní vzdělávací zájezd a názvem „Anglické království pro základní školy“.

Zde najdete myšlenkovou mapu Koncepce rozvoje základní školy.

Informujeme, že byl vydán nový Školní řád základní školy platný od 1. září 2023. Informace o obsahu (novinky) – škola je oprávněna zadávat žákům domácí úkoly, vyžadovat jejich vypracování a hodnotit je. Zajišťuje koordinaci jednotlivých vyučujících při ukládání domácích úkolů z hlediska celkové zátěže žáka. Hodnocení domácích úkolů nemá rozhodující vliv na výslednou známku z daného předmětu na vysvědčení a toto hodnocení se neuzavírá pouze na základě hodnocení domácích úkolů. Nevypracované domácí úkoly se nehodnotí, ale k nevypracování lze přihlédnout při ukládání výchovných opatření nebo hodnocení chování. Za zasílání zpráv s nevhodným či vulgárním obsahem se ukládají výchovná opatření nebo snížená známka z chování.

Třeťáci mezi permoníky

Žáci třetího ročníku se vypravili na výlet do Oslavan do unikátního zábavního parku Permonium.


Školka na cestě za dobrodružstvím

Podívejte se, jak si děti z mateřské školy užily pěkné počasí v průběhu batůžkového dne.
 

Cirsiáda

V květnu jsme zorganizovali pro šest okolních škol vědomostní soutěž Cirsiáda. Žáci změřili své síly v českém jazyku, matematice, angličtině, informatice. Součástí akce bylo také setkání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Akci podpořila MAS Moravský kras. Děkujeme.Mapa stránek web: Mgr. Blanka Šenkýřová